Badania radiologiczne 

Ze skierowaniem na badania radiologiczne wystawionym przez Lekarza POZ lub ginekologa 

w Przychodni ,,Remedium” w Gąbinie należy udać się do:

  • Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, ul. Medyczna 19,
  • Pracowni Rtg w Szpitalu Arion Med ul. Kruk 5 w Gorzewie.

Badania USG

Badania USG wykonywane są przez lekarza radiologa Marcina Rządkowskiego w piątki w godz. 08.00-10.30

Badania wykonywane są na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy POZ lub ginekologa Przychodni ,,Remedium” w Gąbinie lub odpłatnie na podstawie skierowań wystawionych w innych placówkach ochrony zdrowia.

Wykonujemy badanie usg jamy brzusznej, węzłów chłonnych, tarczycy, tkanek miękkich oraz usg Doppler naczyń do mózgowych.

Badania EKG

Uprzejmie informujemy o możliwości wykonania w naszym Ośrodku Zdrowia badań pomocnych w diagnostyce chorób kardiologicznych. 

Badanie Holter EKG

Badanie serca metodą Holter EKG służy do oceny rytmu serca w warunkach domowych. Badanie przeprowadzamy za pomocą przenośnego, nowoczesnego i specjalistycznego aparatu pomiarowego.

W naszej placówce można zamówić badanie standardowe – Holter EKG 24h lub Holter EKG 48h, Holter EKG 72h oraz Holter EKG na 7 dni dzięki któremu można wykryć zaburzenia, które pojawiają się bardzo rzadko. Wielką zaletą tego badania jest to, że aparat rejestruje pracę serca przez całą dobę, dzięki temu może wykryć zaburzenia rytmu serca również podczas snu. U niektórych osób właśnie tylko wtedy dochodzi do zaburzeń jego funkcji.

Jak przebiega badanie Holter EKG?

Jak zachowywać się w trakcie badania Holter EKG?

Czy są przeciwwskazania do badania Holter EKG?

Badanie Holter Ciśnieniowy 

(Badanie Holter RR /ABPM)

Badanie Holter ciśnieniowy (inaczej Holter RR lub Holter ABPM, czyli ambulatory blood pressure monitoring) służy do oceny dobowego profilu ciśnienia tętniczego krwi. Badanie przeprowadzane jest w warunkach domowych, za pomocą nowoczesnego, specjalistycznego aparatu pomiarowego. Celem badania jest zapisanie wartości ciśnienia tętniczego nie tylko w spoczynku i we śnie, ale również podczas normalnej dziennej aktywności i umiarkowanego wysiłku fizycznego.

Holter ciśnieniowy to jedno z najpopularniejszych badań kardiologicznych, które polega na automatycznym monitorowaniu ciśnienia tętniczego krwi przez całą dobę. W naszym Centrum można wykonać to badanie w 3 wariantach – 24h, 48h i 72h.

Jak przebiega badanie Holter RR?

Kiedy warto zrobić badanie Holter Ciśnieniowy (Holter RR)?

Jak przygotować się do badania?

Jak zachowywać się w trakcie badania?

Czy są przeciwwskazania do badania?

Zapraszamy serdecznie na badania:

Szczegóły pod numerami telefonów rejestracji.

Cennik badań.